Çim Çit Ebatları

ÇİM ÇİT EBATLARI

Çim çit ebatları genelde rulolar halinde belirlenmektedir. Çim çitler, rulolar halinde üretildikleri için kolay bir şekilde kurulumları sağlanmaktadır. Firmamızla iletişime geçtiğiniz zaman çitler hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda da sizlere çim çitlerden bahsetmek istiyoruz.

Yaptırıldığı herhangi bir alanda tam anlamıyla bir duvar görevinde olan, dışarıyla bağlantıyı kesen, halihazırda bulunan çit sistemlerinin üzerine suni çim kaplanmasıyla oluşturulan çit sistemlerine çim çit denmektedir.

Genel olarak bakıldığında dekoratif bir görünüm sağlamak için yaptırıldığını söyleyebiliriz. Ancak şık bir görünüme sahip olması, koruma sağlamadığı anlamına gelmemektedir. Aksine hazırda bulunan çit sistemlerinin üstüne bir de suni çim eklemesi yapıldığı için ekstradan koruma sağlamaktadır. Aynı zamanda çitlerin arasına güvenlik kamerası yerleştirip, güvenliği de üst düzeye çıkartmanız da mümkündür.

Çim çitler, hem toprak zeminlere hem de beton zeminlere monte edilebilir. Bu noktada bir sınırlandırması yoktur. Üretilme aşamasında doğal çim kullanılmamasının nedenleri arasında;

 • Doğal çimlerin her an bakım gerektirmesi
 • Doğal çimlerin dört mevsim boyunca yeşil kalmasının mümkün olmaması,

Gibi özellikleri sayabiliriz.

Çim Çitlerin Özellikleri Nelerdir?

Ankara çim çit üretimi
Ankara çim çit üretimi

Çim çit ebatları hakkında araştırma yaparken karşılaşacağınız bir diğer nokta da çitlerin özellikleri olacaktır. Daha önce duymadığınız pek çok özellikle karşılaşmanız da mümkündür.

Öncelikle çitlerin çok kullanışlı olması ve bu kadar çok özelliği bünyesinde barındırması sebebiyle pahalı olduğu düşünülmektedir. Online çim çit yazarak çit fiyatlarına bakabilir ve aslında bütçe dostu fiyatlar olduklarını siz de görebilirsiniz.

Çim çitlerin önemli olan özelliklerinden biri de ateşle temas etmesi gibi bir durum söz konusu olduğunda alev almamalarıdır. Bu oldukça iyi bir özelliktir. Siz evde yokken herhangi olumsuz bir durum yaşandığında, alev almama özellikleri olduğu için daha büyük sorunların çıkması da engellenmiş olacaktır.

Çitleri dört mevsim boyunca kullanabilirsiniz. Hava koşullarından etkilenmeyen harika bir yapıları vardır. Yağmur veya kar, rüzgar veya çamur hiçbir hava olayı çitlere zarar vermeyecektir.

Çitler UV korumalı bir yapıya sahiptir. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin çitlerinizin rengi ilk gün yaptırdığınız gibi canlı olacaktır. Bu noktada çok fazla memnun kalacağınızı söyleyebiliriz. Üretimleri aşamasında galvaniz kullanıldığı için aradan ne kadar zaman geçerse geçsin çitlerde;

 • Paslanma,
 • Oksitlenme,
 • Aşınma

Olmayacaktır.

Çitlerin toz tutmama gibi harika bir özelliği daha vardır. Çok kolay bir şekilde temizlenirler. Bu noktada temizlenme aşamasında kimyasal kullanmamaya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Çünkü suni çimlerin üretim aşamasında da çeşitli kimyasallar kullanılmaktadır.

Çim çit yaptırmak isteyen müşterilerimiz genelde çitlerin kurulumlarının uzun süreceğine dair yanlış bir algısı vardır. Bu noktada zeminde herhangi bir problem olmadığı takdirde çitlerin çok kısa bir sürede kurulacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda kurulum gerçekleştikten sonra farklı bir yere taşınmanız söz konusu olduğunda çitlerinizi kolayca sökebilir ve yeni taşındığınız yere monte edebilirsiniz.

Çim Çitlerin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Ankara çim çit montajı
Ankara çim çit montajı

Çim çit ebatları her türlü alana uyum sağlayacak şekilde ayarlanmaktadır. Çöp konteynırlarında bile artık çim çitler kullanılmaya başlanmıştır. Bu sebeple de çitlerin hemen her alanda kullanıldıklarını söylememiz mümkün olacaktır.

 • Parklarda,
 • Bahçelerde,
 • Sitelerde,
 • Okullarda,
 • Havuzların çevresinde,
 • Otellerde,
 • İş yerlerinde,
 • Halı sahalarda,
 • Çok amaçlı sahalarda,
 • Çöp konteynırlarında,

Ve aklınıza gelebilecek daha pek çok yerde çitlerin kurulumu mümkündür. Genelde doğal bir görünüm sağlamak amacıyla çitlerin rengi yeşil yapılmaktadır. Ancak dilerseniz kırmızı, siyah veya farklı bir renkte de çit yaptırmanız mümkündür.

Çim Çitler ve Çitlerin Kalitesi

Çim çit ebatları yazıp araştırma yaptığınız zaman çitlerin kalitesinin nasıl anlaşılacağı üzerine de bilgi edinebilirsiniz. Öncelikle çit yaptırdığınız zaman aradan ne kadar zaman geçerse geçsin çitleriniz aynı canlı rengini koruyorsa, kaliteli bir çit yaptırdığınız anlamına gelmektedir.

Her türlü hava koşuluyla karşılaşmalarına rağmen çitleriniz hala sapasağlamsa da kaliteli bir çitiniz olduğu anlamına gelir. Bu noktada özellikle dikkat etmeniz gereken şey, işini iyi yapan kaliteli bir firmayla çalışmak olmalıdır. Kaliteli bir firmayla çalıştığınız zaman aradan ne kadar zaman geçerse geçsin, çitleriniz konusunda herhangi bir sorun yaşamanız mümkün olmayacaktır. Böylece siz de çit yaptırdığınız için memnun kalmış olursunuz.

Çim çitler hakkında daha fazla bilgi almak için irtibat numaralarımız üzerinden dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

More from the blog

Ostim Çim Çit

Ostim Çim Çitleri: Estetik ve Fonksiyonelliğin Buluştuğu Nokta Günümüzde peyzaj düzenlemeleri, bahçe tasarımları ve çevre estetiği giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Bu bağlamda, çim çitler...

Ankara Çim Çit Montajı Yapan Firmaların Başında www.ankaracimcit.net Geliyor

Ankara'da Çim Çit Montajı Yapan Firmaların Başında www.ankaracimcit.net Geliyor Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en büyük ikinci şehri olarak, büyük bir nüfusa ve yoğun bir şehir...

Çim Çitler

Çim Çitler Çim çitler, bahçeler, parklar ve peyzaj alanları gibi açık hava alanlarının çevrelemesi için popüler bir seçenektir. Doğal çimlerin yanı sıra, yapay çimler de...

Çit Bitkileri ve Çim Çitler: Farklı Bahçe Seçenekleri

  Çit Bitkileri ve Çim Çitler: Farklı Bahçe Seçenekleri Bahçenizi çevrelemek için birçok seçenek vardır, ancak en yaygın olanları çit bitkileri ve çim çitlerdir. Her ikisi...
Open chat
1
Ankara çim çit'e hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?