Çim Çit Duvar

ÇİM ÇİT DUVAR

Çim çit duvar görevi gören, dışarıyla bağlantıyı kesen ve mahremiyet sağlayan çitlerdir. Genelde halihazırda bulunan çit sistemlerinin üzerine suni çim eklemesi yapılarak oluşturulur. Ancak duvar üstüne de yapılabilir.

Çim çit yaptırmak istediğiniz zaman aslında çitlerin hemen hemen her alanda kullanıldığını siz de göreceksiniz. Bahçenize çit yaptırdığınız zaman o doğa özlemini biraz da olsa gidermiş olursunuz. Özellikle de geçtiğimiz 2 yıl boyunca pandemi dönemi nedeniyle çok fazla doğaya hasret kaldık. Süreç sonunda da kendimizi doğal ortamlara attık. Bahçenize çim çit yaptırdığınız zaman her an yeşille iç içe olacak ve iyi hissedeceksiniz.

Kimse sevdikleriyle beraber vakit geçirirken başkaları tarafından rahatsız edilmek istemez. Çim çitler sizlere tam anlamıyla aradığınız o mahremiyet ortamını sunacaktır diyebiliriz.

Çim Çitlerin Kurulum Aşaması Nasıldır?

Online çim çit siparişi verdikten sonra kurulum da çok kolay şekilde olacağını siz de göreceksiniz. Yazımızın bu bölümünde çitlerin kurulum aşamasından bahsedeceğiz.

Yapmanız gereken ilk şey, zemin çalışmalarıdır. Çit yaptırmak istediğiniz alanı belirledikten sonra sıra zemin düz değilse düzleştirme aşamasına gelir. Çitleriniz için yaptığınız altyapı çalışması çok önemlidir. Çünkü altyapıda sorun olmaması demek daha sonrasında da sorun olmaması demektir. Bu sebeple uzman bir firmayla çalışmanız gerekmektedir.

Çitlerinizi yaptıracağınız zemin beton mu, yoksa toprak bir zemin mi? Beton bir zemine kurulum yapmak istediğinizde çitler için delikler açmanız gerekir. Toprak bir zemine kurulum yapmak istediğiniz ise toprağa delikler açmanız gerekmektedir.

Bu aşamada aparatlar, klipsler, teknik ekipmanlar kullanılmaktadır. Toprak zeminde çitlerin sabitlenmesi için ekstra olarak beton dökme işlemi de yapılmaktadır. Çim çitlerin kaplanma aşaması da son aşamadır. Çim çitlerin üretimi rulolar halinde olduğu için kurulum da kolay gerçekleşmektedir.

Gördüğünüz gibi çitlerin kurulum aşaması tam olarak bu kadar kolaydır. Çim çit duvar yaptırmak haftalar süren bir işlem değildir. Üstelik sonunda da memnuniyet garantilidir.

Çim Çitlerle Panel Çitlerin İlişkisi

Ankara çim çit fiyatları
Ankara çim çit fiyatları

Çim çitlerin üretim aşamasında halihazırda bulunan çit sistemlerinin üzerinin suni çimle kaplanması sonucunda oluştuğunu belirtmiştik. Bu noktada genel olarak tercih edilen çit modeli panel çitlerdir. Panel çitler;

 • Yapıldığı alanı çok daha derli toplu şekilde göstermektedir,
 • Her renkte yaptırmanız mümkündür.
 • Üretim aşamasında fırın boyası kullanıldığı için zamanla renklerinde herhangi bir solma, çıkma veya akma olmamaktadır.
 • Üzerine suni çim kaplandığı zaman çok daha sağlam bir hale gelmektedir.
 • Suni çimle kapladıktan sonra aralara küçük kamera yerleştirip güvenliği de en üst seviyeye çıkarmanız da mümkündür.
 • Çitlerin aralıkları eşittir ve bu sebeple çok daha estetik durmaktadır.
 • Her türlü zemine uyum sağlarlar.
 • Kolay bir şekilde sökülüp farklı bir yere takılabilirler. Üstelik bu süreçte herhangi bir zarar görmezler.

Panel çitlerin çok fazla özelliği olduğu için genelde suni çimler panel çit sistemlerinin üzerine monte edilmektedir.

Çim Çitler Nerelerde Kullanılmaktadır?

ankara çim çit montaj fiyatları
ankara çim çit montaj fiyatları

Çim çit duvar yapımının özellikle de son dönemlerde çok fazla arttığını söyleyebiliriz. Aklınıza gelebilecek her türlü alanda çim çitlere rastlamanız mümkündür.

 • Sitelerde,
 • Arazilerde,
 • Bahçelerde,
 • Bağlarda,
 • Halı sahalarda,
 • Çok amaçlı sahalarda,
 • Otellerde,
 • Havuzların çevresinde,
 • Çöp konteynırlarında,
 • Okullarda,
 • Parklarda

Ve daha pek çok yerde çim çitlere rastlamanız mümkündür. Doğal bir görünüm elde edilmek istenen her yerde kullanıldıklarını da söyleyebiliriz.

Çim Çitlerin Fiyat Aralığı Nedir?

Çim çit duvar yaptırmak genel olarak maliyetli bir işlemmiş gibi düşünülmektedir. Böyle bir durumun söz konusu bile olmadığını söyleyebiliriz. Çim çitler, genel bir şekilde ifade edecek olursak tam anlamıyla bütçe dostudur.

Çit yaptırma aşamasında fiyatları etkileyen bazı etmenler vardır. Öncelikle çit yaptırmak istediğiniz alan büyük bir alan mı? Büyük bir alana çit yaptırmak istediğiniz zaman fiyatlar da buna bağlı şekilde artacaktır.

Çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman seçtiğiniz firmanın fiyat tarifesi de önemlidir. Bazı firmaların fiyatları daha uygunken bazı firmaların daha pahalıdır. Yaptırdığınız çitin ne düzeyde kaliteli olduğu da fiyatlara etki etmektedir. Kaliteli bir suni çim tercihi yaptığınız zaman, aradan ne kadar zaman geçerse geçsin çitlerinizin her an aynı canlı rengini koruyabileceğini söyleyebiliriz. Çitleriniz her an canlı görünmesini, hava koşullarından etkilenmemesini istiyorsanız, kaliteli bir firmayla çalışmanızı tavsiye ederiz.

 

Ankara çim çit-Ankara çim çit fiyatları-Ankara çim çit duvar-Ostim çim çit-Ostim çim çit fiyatları-İncek çim çit-İncek çim çit fiyatları-Çayyolu çim çit -Çayyolu çim çit fiyatları-Çankaya çim çit fiyatları-Mamak çim çit fiyatları-Sincan çim çit fiyatları-Beypazarı çim çit fiyatları-Ayaş çim çit fiyatları-Kızılcahamam çim çit fiyatları-Çamlıdere çim çit fiyatları-Ankara çim çit nereden alınır-Ankara çim çit üretimi-Ankara çim çit fabrikası-Ankara çim çit toptan satış-Çim çit satış-Toptan çim çit satış-Çim çit-Çim çit fiyatları-Çim çit metre fiyatı-Çim çit metrekare fiyatı-Çim çit m2 fiyatı

 

More from the blog

Ostim Çim Çit

Ostim Çim Çitleri: Estetik ve Fonksiyonelliğin Buluştuğu Nokta Günümüzde peyzaj düzenlemeleri, bahçe tasarımları ve çevre estetiği giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Bu bağlamda, çim çitler...

Ankara Çim Çit Montajı Yapan Firmaların Başında www.ankaracimcit.net Geliyor

Ankara'da Çim Çit Montajı Yapan Firmaların Başında www.ankaracimcit.net Geliyor Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en büyük ikinci şehri olarak, büyük bir nüfusa ve yoğun bir şehir...

Çim Çitler

Çim Çitler Çim çitler, bahçeler, parklar ve peyzaj alanları gibi açık hava alanlarının çevrelemesi için popüler bir seçenektir. Doğal çimlerin yanı sıra, yapay çimler de...

Çit Bitkileri ve Çim Çitler: Farklı Bahçe Seçenekleri

  Çit Bitkileri ve Çim Çitler: Farklı Bahçe Seçenekleri Bahçenizi çevrelemek için birçok seçenek vardır, ancak en yaygın olanları çit bitkileri ve çim çitlerdir. Her ikisi...
Open chat
1
Ankara çim çit'e hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?