Çim Çit Döşeme

ÇİM ÇİT DÖŞEME

Çim çit döşeme nedir? Çim çitler nerelerde kullanılır? Çim çitlerin özellikleri nelerdir? Çim çitlerle panel çitlerin ilişkisi nedir? Gibi her türlü sorunuzun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Panel çit sistemlerinin veya halihazırda bulunan çitlerin; hem daha dayanıklı olması hem de şık görünmesi amacıyla suni çimle kaplanarak oluşturulan çit sistemlerine çim çit denmektedir. Genel olarak doğal bir görünüm sunması ve doğayla iç içe bir görünüm sağlaması için yeşil renkte üretilmektedir. Ancak ben siyah istiyorum veya kırmızı istiyorum gibi bir isteğiniz varsa dilediğiniz renkte yaptırmanızın da mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Çim çitlerin üretim aşamasında neden doğal değil de suni çim kullanılır?

 • Suni çimlere her an bakım yapmanıza gerek yoktur.
 • Suni çimlerin dört mevsim boyunca yeşil kalmasını sağlayabilirsiniz.
 • Suni çimlerin kullanımı daha kolaydır.
 • Suni çimler hava olaylarından etkilenmezler.

Bu noktada özellikle dikkat etmeniz gereken unsurun iyi bir firmayla çalışmak olduğunu söyleyebiliriz. Kaliteli bir firmayla çalıştığınız zaman buna paralel olarak çitleriniz de kaliteli olacaktır. Yaptırdıktan çok uzun bir süre sonra bile çitleriniz aynı canlı rengini korumuşsa kaliteli bir çit yaptırdığınız anlamına gelmektedir.

Çim Çitler Nerelerde Kullanılır?

çim çit kaplama
çim çit kaplama

Çim çit döşeme aklınıza gelebilecek her türlü alana uygulayabileceğiniz bir uygulamadır. Herhangi bir günde sokağa çıktığınız zaman pek çok alanda çim çit görebilirsiniz. Son dönemlerde belediyeler de daha güzel bir görüntü oluşturmak amacıyla çöp konteynırlarında suni çim kullanmaya başlamıştır.

Çim çitler duvar üstüne de toprak zeminlere de kolay bir şekilde monte edilebilmektedir. Sadece toprak zemine monte edilen çit sistemlerinin daha dayanıklı hale getirilmesi gerekmektedir.

 • Sitelerde,
 • Villalarda,
 • Parklarda,
 • Okullardaa,
 • Otellerde,
 • Havuzların çevresinde,
 • İş yerlerinde,
 • Evlerin balkonlarında,
 • Arazilerde,
 • Bağlarda

Ve aklınıza gelebilecek her yerde bu çitleri kullanabilirsiniz. Yaptırdıktan sonra çok memnun kalacağınızı belirtmek isteriz.

Çim Çitlerin Özellikleri Nelerdir?

Çim çit döşeme yaptırmanın pek çok özelliği de beraberinde getirdiğini söylememiz mümkün olacaktır. Öncelikle çim çit yaptırdığınız zaman dışarıya karşı bir mahremiyet sağlamış olursunuz. Çitler adeta bir duvar görevinde oldukları için dışarıyla bağlantıyı kesmektedir. Sevdiklerinizle beraber bahçenizde vakit geçirirken herhangi biri tarafından rahatsız edilmeden oturabilirsiniz.

Çim çitlerin bir diğer özelliği de koruma sağlamaktır. Çitlerin arasına kamera yerleştirip güvenliği üst seviyeye çıkarmanız da mümkündür. Çim çitler hava koşullarından etkilenmeyen bir yapıya sahiptir. Yağmur, çamur, kar demeden çitlerinizi kullanabilirsiniz. Hava koşullarından etkilenmezler.

Çitlerin en önemli özelliklerinden biri de ateşle temas etmeleri durumunda alev almamalarıdır. Siz evinizde yokken olumsuz bir durum yaşanması durumunda ateşin her yere yayılmayacağını söyleyebiliriz.

Çitlerin toz tutmayan harika bir yapıları vardır. Sık sık temizlemeniz gerekmez ve sadece su ile de temizlemeniz mümkündür. Çitlerin üretim esnasında kimyasal malzemeler kullanıldığı için temizleme kısmında kimyasal ürün kullanmamanız çok daha iyi olacaktır.

Çim çitler her türlü zemine uyum sağlarlar ve her renkte üretilmeleri mümkündür. UV korumalı bir yapıya sahip oldukları için aradan ne kadar zaman geçerse geçsin renklerinde bir solma olmayacaktır. Diğer yandan üretim aşamasında kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde aradan ne kadar zaman geçerse geçsin paslanmazlar ve oksitlenmezler.

Çim Çitler ve Panel Çit İlişkisi

Ankara çim çit fiyatları
Ankara çim çit fiyatları

Çim çit döşeme genel olarak baktığımız zaman panel çitlerin üzerine suni çim eklenmesiyle oluşturulmaktadır. Panel çitler oldukça sağlam bir yapıya sahip olan çitlerdir.

 • Hava koşullarından etkilenmezler.
 • Bulundukları alanı çok daha derli toplu şekilde gösterirler. Çit yaptırmadan önce çit yaptırdığınız alana bir göz gezdirmenizi isteyeceğiz. Bir de daha sonrasında baktığınızda alanın çok daha güzel göründüğünü siz de fark edeceksiniz.
 • Panel çitlerin üretimleri aşamasında galvaniz kullanılmaktadır. Bu sebeple de aradan çok uzun zaman geçse bile çitler paslanmazlar. Paslı olan teller sağlık açısından da zararlı olan tellerdir.
 • Panel çitlerin üretimleri aşamasında fırın boyası kullanılmaktadır. Bu sebeple de çitlerin renginde akma, çıkma, solma gibi bir durumun da olmayacağını söyleyebiliriz.

Belirttiğimiz gibi panel çitler, çim çitlerin alanda daha yüksek koruma sağlamasına yardımcı olan çitlerdir. Böylece çit yaptırdığınız alanda güvenlik sağlarken şık bir görünüm de sağlamış olacaksınız. Bir an önce harika çim çitlere sahip olabilmek için irtibat numaralarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Ankara çim çit-Ankara çim çit fiyatları-Ankara çim çit montajı-Ankara çim çit metre fiyatları-Ankara çim çit üretimi-Ankara çim çit fabrikası-Ankara çim çit nereden alınır

More from the blog

Ostim Çim Çit

Ostim Çim Çitleri: Estetik ve Fonksiyonelliğin Buluştuğu Nokta Günümüzde peyzaj düzenlemeleri, bahçe tasarımları ve çevre estetiği giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Bu bağlamda, çim çitler...

Ankara Çim Çit Montajı Yapan Firmaların Başında www.ankaracimcit.net Geliyor

Ankara'da Çim Çit Montajı Yapan Firmaların Başında www.ankaracimcit.net Geliyor Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en büyük ikinci şehri olarak, büyük bir nüfusa ve yoğun bir şehir...

Çim Çitler

Çim Çitler Çim çitler, bahçeler, parklar ve peyzaj alanları gibi açık hava alanlarının çevrelemesi için popüler bir seçenektir. Doğal çimlerin yanı sıra, yapay çimler de...

Çit Bitkileri ve Çim Çitler: Farklı Bahçe Seçenekleri

  Çit Bitkileri ve Çim Çitler: Farklı Bahçe Seçenekleri Bahçenizi çevrelemek için birçok seçenek vardır, ancak en yaygın olanları çit bitkileri ve çim çitlerdir. Her ikisi...
Open chat
1
Ankara çim çit'e hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?