Çim Çit Çeşitleri

ÇİM ÇİT ÇEŞİTLERİ

Çim çit çeşitleri nelerdir? Çim çit nedir? Özellikleri nelerdir? Gibi her türlü sorunuzun cevabını vermek için bu yazımızı hazırladık.

Bahçelerinizde ve aklınıza gelebilecek pek çok alanda dekoratif ve estetik bir görüntü sağlamak ve farklı amaçlarla yaptırılan çitlere çim çit denir. Sevdiklerinizle beraber geçirdiğiniz güzel vakitlerin güzel ortamlarda olmasını istiyorsanız mutlaka yaptırmalısınız. Bahçeye çıktığınız zaman şöyle güzel bir hava alıp, yemyeşil bir ortamda keyif yapabilirsiniz.

Panel çit sistemlerinin üzerine suni çim eklenmesi ile oluşturulan çim çitler, dayanıklılık açısından da oldukça sağlam olan ürünlerdir. Sadece koruma sağlamak kalmaz, dışarıya karşı bir mahremiyet ortamı da oluşturur. Özellikle de günümüzde sık sık tercih edilen bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Çim Çitlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Çim çitlerin pek çok kullanım alanı vardır. Bu kadar çok tercih edilmesinin nedenlerinden biri de geniş kullanım alanına sahip olmasıdır. Aklınıza gelebilecek her yerde bu çitleri görebilir ve aklınıza gelebilecek her yere çitleri yaptırabilirsiniz. Yaptırdıktan sonra da asla pişman olmayacaksınız.

  • Sitelerinizin çevresinde,
  • Evlerinizde,
  • Villalarınızda,
  • Spor sahalarında,
  • Tenis kortlarında,
  • Çöp konteynırlarında,
  • Havuzların çevresinde,
  • Restoranlarda,
  • Okullarda,
  • Kreşlerde

Ve daha pek çok yerde çim çitleri kullanmanız mümkündür.

Çim Çitlerin Özellikleri Nelerdir?

Çim çit çeşitleri diye bir arama yaptığınızda pek çok özellikle karşılaşacaksınız. Hatta ne kadar çok özelliği varmış diye şaşırmanız da gayet normal.

Çitleri sadece koruma sağlamak amacıyla değil, süsleme yapmak gibi farklı nedenlerle de kullanabilirsiniz. Çitleri balkonlarınıza yaptırıp, balkonunuzda keyifli şekilde vakit geçirebilirsiniz. Hem iç mekan hem de dış mekan peyzajında kullanılabildiği için, nereyi süslemek isterseniz orayı süsleyebilirsiniz.

Çim çitleri üretim aşamasında UV korumalı olan ürünler kullanıldığı için güneşin zararlı ışınlarından etkilenmeyen güzel bir yapısı vardır. Çitlerinizi yaptırdığınız zaman ne kadar yeşilse, yıllar sonra da aynı yeşillikte ve canlılıkta olacaktır. Aynı zamanda temizlenmesi de çok kolaydır. Sadece su ile bile temizlemeniz mümkündür.

Duvarların üzerine de kolay bir şekilde monte edilebilen bir yapısı vardır. Bahçenizdeki duvarlardan artık sıkıldınız mı? Hemen duvarların üzerine çim çit kaplaması yapabilir ve duvarlarınızda güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Çit siparişi vermek istediğiniz zaman genellikle rulo şeklinde satıldığına siz de şahit olacaksınız. Bu sebeple de istediğiniz boyda ve istediğiniz ölçülerde çit siparişi verebilirsiniz. Yaptırmak istediğiniz alanın ölçülerini iyi bir şekilde yaptıktan sonra geriye sadece sipariş verme aşaması kalacaktır.

Doğal çim değil de suni çim kullanıldığı için gerçek çim gibi olmaz diye düşünenleriniz varsa da hemen belirtelim. Suni çimler de doğal çimler gibi durmaktadır. Aynı zamanda dört mevsim boyunca yeşil kalabilme özelliği sayesinde sizlere her an güzel bir görüntü sunmaları söz konusu olacaktır.

Plastik yapıda olan çim çitler de mevcuttur. Dilerseniz tercihinizi onlardan yana da yapabilirsiniz. Çim çitleri yaptırdıktan sonra yağmur, çamur gibi hava koşullarından herhangi bir şekilde etkilenmediklerini göreceksiniz. Aynı zamanda olumsuz bir durum olan yangın gibi bir durum ortaya çıktığında da alev almayan bir yapısı vardır. Sadece yanan yerde ufak tahribatlar olabilir ve kolay şekilde onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Çit yaptırmak istiyorum ama sık sık pislenir diye cesaret edemiyorum. Aynı zamanda çitlere sürekli bakım yapmam gerekecek ve bunun için de bir zamanım yok diyenler için de birkaç bir şey söylemek istiyoruz. Çitler toz tutmamaktadır. Aynı zamanda kolay bir şekilde temizlenmektedir. Bakım konusuna geldiğimizde ise, kaliteli bir firmayla çalıştığınız zaman kaliteli malzemelerden oluşturulmuş tel üretecektir. Böylece bakım yapmanıza ve bakımına maliyet ayırmanıza da gerek kalmayacaktır.

Çim Çitlerin Fiyat Aralığı

Çim çit çeşitleri hakkında araştırma yaparken müşterilerimizin sıkça sorduğu sorulardan biri de çitlerin fiyatları olmaktadır. Bu kadar çok özelliğe sahip olan bir ürünün fiyatlarının da yüksek olduğu düşünülen yanlış bir düşünce yaygındır.

Çit yaptırmaya karar verdiğinizde fiyatları etkileyecek olan bazı unsurlar olacaktır. Ancak fiyatların gayet bütçe dostu fiyatlar olduğunu söylememiz mümkündür. Bütçenizi sarsmayacak gayet uygun fiyatlar ödeyerek çit yaptırabilirsiniz.

Çitlerin özellikleri, modelleri ve ne gibi işlevlere sahip olduğu fiyatları etkileyen etmenlerdendir. Diğer yandan genel olarak yeşil şekilde üretilen çitlerin rengini değiştirmek istediğinizde de ek olarak ücret ödemeniz gerekecektir. Tabi bu firmadan firmaya göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Hepinize şimdiden güzel seçimler diliyoruz.

Çim Çit Çeşitleri-çim çit çeşitleri Ankara-Ankara çim çit çeşitleri-çim çit çeşitleri ve fiyatları-çim çit çeşitleri yapan firmalar

More from the blog

Ostim Çim Çit

Ostim Çim Çitleri: Estetik ve Fonksiyonelliğin Buluştuğu Nokta Günümüzde peyzaj düzenlemeleri, bahçe tasarımları ve çevre estetiği giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Bu bağlamda, çim çitler...

Ankara Çim Çit Montajı Yapan Firmaların Başında www.ankaracimcit.net Geliyor

Ankara'da Çim Çit Montajı Yapan Firmaların Başında www.ankaracimcit.net Geliyor Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en büyük ikinci şehri olarak, büyük bir nüfusa ve yoğun bir şehir...

Çim Çitler

Çim Çitler Çim çitler, bahçeler, parklar ve peyzaj alanları gibi açık hava alanlarının çevrelemesi için popüler bir seçenektir. Doğal çimlerin yanı sıra, yapay çimler de...

Çit Bitkileri ve Çim Çitler: Farklı Bahçe Seçenekleri

  Çit Bitkileri ve Çim Çitler: Farklı Bahçe Seçenekleri Bahçenizi çevrelemek için birçok seçenek vardır, ancak en yaygın olanları çit bitkileri ve çim çitlerdir. Her ikisi...
Open chat
1
Ankara çim çit'e hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?