Çim Çit Boyutları

ÇİM ÇİT BOYUTLARI

Çim çit boyutları ve daha pek çok konuda bilgi almanız için sizlere bu yazıyı hazırladık. Aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz

Paslanmayan panel çitlerin üzerine suni çim yerleştirilmesiyle oluşturulan çitlere çim çit denmektedir. Suni çim yerleştirildiği için dört mevsim boyunca yeşil şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz. Böylece her an kendinizi doğayla iç içe hissedersiniz.

Evlerinizin bahçesinde sevdiklerinizle birlikte kaliteli bir vakit geçirmek için bazı durumlarda mahremiyete ihtiyacınız olacaktır. Çim çitler sizlere bu mahremiyeti her anlamda sağlayacaktır.

Yaptırma aşamasında genel olarak herkesin doğal bir görüntü elde etmek için yeşil renklerde yaptırdığını fark edeceksiniz. Ancak dilerseniz farklı bir renk tercihi de yapabilirsiniz. Tamamen size kalmış olan bir durumdur diyebiliriz. Çim çit yaptırmak istiyorum acaba doğal çim kullanmam mümkün müdür? Diye soranlar için de hemen belirtelim. Suni çim kullanmanız her anlamda daha avantajlı olacaktır. Çünkü suni çimler dört mevsim yeşil ve güzel bir görüntü elde edilmesini sağlar ancak doğal çimlerle böyle bir görünüm elde etmeniz olanaksızdır.

Çim çitler, diğer çit sistemlerine göre güvenlik konusunda yetersizmiş gibi görünebilmektedir. Ancak böyle bir düşüncenin yanlış olduğunu belirtmek istiyoruz. Çünkü panel çitlerin üzerine bir de suni çim eklemesi yapıldığı için gayet de dayanıklı olan tel sistemleri ortaya çıkmaktadır.

Çim Çitlerin Kullanım Yerleri Genel Olarak Nerelerdir?

ankara çim çit montaj fiyatları
ankara çim çit montaj fiyatları

Çim çit boyutları yazıp araştırma yaparken, çim çitlerin çok fazla yerde kullanıldığını gördüğünüz zaman, sizler de çok şaşıracaksınız. Aklınıza gelebilecek hemen her yerde çitlerin kullanılması mümkündür.

Kullanım alanları sadece beton zeminle veya sadece toprak zeminle sınırlı kalmamaktadır. Aklınıza gelebilecek her türlü zeminde kullanabilirsiniz. Sadece montaj süreci değişkenlik gösterir. Geriye kalan tüm işlemler de aynı şekilde ilerleyecektir.

Çitlerin montaja aşaması gayet kolaydır. Ancak siz yine de kurma aşamasında, bu konuda uzman olan birinden yardım almalısınız. Böylece daha sonradan da ortaya çıkabilecek olan sorunlara öncesinden önlem almış olursunuz.

Örneğin kendiniz montaj etmeye kalkıştığınızda, zeminde herhangi bir yanlışlık yapabilirsiniz. Zemin işlemleri, oldukça önemli olan işlemlerdendir. Her aşamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

 • Binalarınızın çevresinde,
 • Arazilerinizin çevresinde,
 • Okulların çevresinde,
 • Spor sahalarının etrafında,
 • Havuzların çevresinde,
 • Arazilerde,
 • Bağlarda,
 • Kreşlerde,
 • Oyun parklarında,
 • Çöp konteynırlarının etrafında,
 • Kafelerde,
 • Restoranlarda

Ve daha pek çok yerde çim çitleri kullanabilirsiniz. Yaptırdığınıza asla pişman olmayacağınızdan eminiz.

Çim Çit Yaptırmak Ne Gibi Avantajlar Sağlamaktadır?

Ankara çim çit üretimi
Ankara çim çit üretimi

Çim çit boyutları yazıp, çitler hakkında bilgi toplarken, çim çit yaptırmanın aslında oldukça avantajlı bir işlem olduğunu fark edeceksiniz.

Öncelikle çitler UV korumalıdır. Bu sebeple de çitlerinizin zamanla güneşin zararlı ışınlarından etkilenmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Güneşin ışınlarından etkilenmedikleri için, çitlerin renginde herhangi bir solma, paslanma gibi durumlar da söz konusu olmayacaktır.

Yağmur veya çamurdan da etkilenmeyen harika bir yapıları vardır. Yaptırmaya karar verdiğinizde fark edeceğiniz bir diğer özellik de çitlerin fiyatlarının gayet uygun olduğudur. Her mevsim kullanabildiğiniz için, bahçeniz de her an güzel görünecektir. Yaptırdıktan sonra kullanım ömrünün en az 15 yıl olduğunu söylememiz mümkün olacaktır.

Dilerseniz iç bir mekan dekorasyonu dilerseniz de dış mekanlarda kullanabilirsiniz. Karar tamamen size kalmıştır. Sık sık temizlemek gibi bir durum da yaşamanız söz konusu olmayacaktır. Toz tutmayan harika bir yapıları vardır. Temizlenmesini normal su ile de yapmanız mümkündür. Kimyasal kullanmamaya özen gösteriniz.

Çim Çit Yaptırdım, Acaba Kaliteli Mi?

Çim çit yaptırma aşamasında kaliteli bir firmayla çalışmak oldukça önemlidir. Çünkü kaliteli bir firmayla çalıştığınız zaman kaliteli malzemelerden oluşturulmuş olan çitler yapacaklardır. Böylece siz de çitlerinizi uzun yıllar boyunca kullanım şansı yakalayacaksınız.

Aradan oldukça uzun zaman geçse bile çitlerinizin renginde herhangi bir solma olmadığında, çitleriniz hava koşullarından etkilenmediğinde, çitleriniz her an canlı ve güzel göründüğünde kaliteli bir çim çit yaptırdığınızı anlayabilirsiniz. Önemli olan zaten iyi bir firmayla çalışmaktır.

İyi bir firma size hem süreç hakkında bilgi verir hem de her an kalitesine uygun şekilde davrandığı için süreç de çok daha kolay şekilde ilerler. Aklınıza takılan her türlü sorunuzun cevabı için dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

Çim çit boyutları-çim çit boyutları ve fiyatları-çim çit boyutları nedir

More from the blog

Ostim Çim Çit

Ostim Çim Çitleri: Estetik ve Fonksiyonelliğin Buluştuğu Nokta Günümüzde peyzaj düzenlemeleri, bahçe tasarımları ve çevre estetiği giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Bu bağlamda, çim çitler...

Ankara Çim Çit Montajı Yapan Firmaların Başında www.ankaracimcit.net Geliyor

Ankara'da Çim Çit Montajı Yapan Firmaların Başında www.ankaracimcit.net Geliyor Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en büyük ikinci şehri olarak, büyük bir nüfusa ve yoğun bir şehir...

Çim Çitler

Çim Çitler Çim çitler, bahçeler, parklar ve peyzaj alanları gibi açık hava alanlarının çevrelemesi için popüler bir seçenektir. Doğal çimlerin yanı sıra, yapay çimler de...

Çit Bitkileri ve Çim Çitler: Farklı Bahçe Seçenekleri

  Çit Bitkileri ve Çim Çitler: Farklı Bahçe Seçenekleri Bahçenizi çevrelemek için birçok seçenek vardır, ancak en yaygın olanları çit bitkileri ve çim çitlerdir. Her ikisi...
Open chat
1
Ankara çim çit'e hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?