Çim Bahçe Çiti Fiyatları

ÇİM BAHÇE ÇİTİ FİYATLARI

Çim bahçe çiti fiyatları, çim çitlerin genel özellikleri, çim çitlerin nasıl yapıldığı gibi aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını yazımızdan bulabilirsiniz.

Çim çitlerin fiyatlarının belirlenmesinde;

  • Kullanılan suni çimin kalitesi,
  • Yaptırmak istediğiniz alanın büyüklüğü,
  • Çitin rengi,
  • Çalıştığınız firma

Gibi unsurlar etkilidir. Kaliteli malzemeler kullanılarak oluşturulan çitlerin aradan ne kadar zaman geçerse geçsin renklerinde herhangi bir solma olmayacaktır. İlk yaptırdığınız zaman rengi nasıl canlı yeşilse aradan zaman geçtikten sonra da aynı canlılığını koruyacaktır.

Çim çitlerin üretim aşamasında neden doğal çim yerine suni çim kullanılıyor? Adı altında da pek çok soru almaktayız. Doğal bir çim kullandığınız zaman, dört mevsim boyunca çitlerinizin yeşil kalmasını sağlamanız mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda genelde suni çimler bakım sağlanmasına gerek olmadan her an yeşil kaldığı için yaptırılmaktadır. Doğal çim tercih ettiğiniz zaman, sık sık bakım yapmanız gerekecektir.

Çim çitlerin kurulumunu yaptıktan sonra taşınmanız gibi bir durum olduğunda, kolay bir şekilde çitlerinizi sökebilir ve yeni taşındığınız yere monte edebilirsiniz. Üstelik söküp tekrardan takma aşamasında çitleriniz bir zarar da görmemektedir.

Bahçe Çim Çiti Nasıl Yapılır?

Ankara çim çit fiyatları
Ankara çim çit fiyatları

Çim bahçe çiti fiyatlarına bakılırken dikkat edilen bir diğer unsur da çitlerin monte edilme sürecidir.

Çim çit yaptırmak istediğiniz zaman, yapmanız gereken ilk şey, zemini hazır bir hale getirmektir. Yaptırmak istediğiniz zeminin tamamen pürüzsüz olması gereklidir. Beton bir zemine yaptırmak istiyorsanız, direk açmanız gerekmektedir. Toprak zeminde ise beton yapıda olan direkler için yerler belirlenmelidir.

Daha sonrasında direkleri monte ederek sürece devam edebilirsiniz. Beton bir zemin daha zor olduğu için çeşitli ekipmanlar daha fazla kullanılmaktadır. Genel olarak çim çit yaptırılmak istendiğinde beton yapıda olan zeminlerin tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Çim çitler rulo halinde üretilip o şekilde satılmaktadır. En son aşamada da rulolar yerleştirilir ve süreç tamamlanmış olur.

Ankara Çim Bahçe Çiti Fiyatları

Ankara çim çit
Ankara çim çit

Ankara çim bahçe çiti fiyatlarının ne kadar uygun olduklarını gördüğünüz zaman, siz de çok şaşıracaksınız. Bahçelerden bağlara, arazilerden parklara, okullardan sitelere kadar aklınıza gelebilecek hemen her yerde çim çitleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Son zamanlarda belediyeler de daha şık bir görünüm sunmak ve yeşil bir görünüm için çöp konteynırlarında suni çimler kullanmaktadır.

  • Çim çitler, yanmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Ateşle temas etmesi gibi olumsuz bir durum yaşandığında alev almamaktadır. Sadece ateşle temas eden kısımda küçük bir hasar oluşur, o da kolay bir şekilde onarılır.
  • Çitleri yaptırdıktan sonra bakım yapmanıza gerek yoktur.
  • Toz tutmadıkları gibi sulama yapmanız da gerekmemektedir.
  • Dört mevsim boyunca kullanım için uygundur, hava olayları çitlere etki etmemektedir.
  • Hem dayanıklı hem de oldukça uzun ömürlüdür.

Çim bahçe çiti yaptırmaya karar verdiğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

More from the blog

Çim Tel Fiyatları

ÇİM TEL FİYATLARI Çim tel fiyatları, çim çit yaptırmak ve özel mülklerinde estetik bir ortam sağlamak isteyen herkesin en çok merak ettiği konulardan biridir. Son dönemlerde...

Çim Panel Çit

ÇİM PANEL ÇİT Çim panel çit, paslanmaz yapıda olan tel sistemlerinin üzerine suni çim eklemesi yapılarak oluşturulan çit sistemleridir. Bazı durumlarda destekleyicilerle montaj edilirken bazı durumlarda...

Dekoratif Çim Çit Fiyatları

DEKORATİF ÇİM ÇİT FİYATLARI Dekoratif çim çit fiyatları yazıp kısa bir araştırma yaptığınızda, somut bir fiyat görmeniz mümkün değildir. Çünkü çim çitlerin fiyatları belirlenirken etkili...

Çim Tel Örgü Fiyatları

ÇİM TEL ÖRGÜ FİYATLARI Çim tel örgü fiyatları oldukça uygundur. Uygun fiyatlı olmalarının yanında oldukça işlevsel olan ürünlerdir. Yaşam alanlarınızda sizlere pek çok kolaylık sağlarlar. ...