Bahçe Çiti Çim

BAHÇE ÇİTİ ÇİM

Bahçe çiti çim, hazırda bulunan çit sistemlerinin üzerine suni çim eklenmesiyle oluşturulmaktadır. Suni çimler dört mevsim boyunca yeşil kalabildikleri ve bakım gerektirmedikleri için doğal çim yerine kullanılırlar.

Çim çit yaptırdığınız alanda, tam anlamıyla bir duvar oluşturmuş olursunuz. Dışarıyla olan bağlantı kesilir ve size mahrem bir ortam oluşur. Doğal bir görünüm sunması için genel olarak yeşil renkte üretilmektedir. Ancak farklı bir renk tercihiniz olduğunda da talep etmeniz mümkündür.

 • Evlerde,
 • Sitelerde,
 • Okullarda,
 • Parklarda,
 • Otellerde,
 • Havuzların çevresinde,
 • Çöp konteynırlarında,
 • Halı sahalarda

Ve aklınıza gelebilecek pek çok alanda kullanımı mümkündür. Alanda şık bir görünüm sağlamanın yanında koruma da sağlamaktadır. Hazırda bulunan çit sistemlerine kaplama yaparak oluşturulduğu için daha dayanıklıdır. Aynı zamanda çimlerin arasına boyutları küçük olan kameraları yerleştirdiğiniz zaman, daha güvenli alanlar oluşturabilirsiniz.

Bahçe Çim Çiti Nasıl Yapılır?

Çim bahçe çiti fiyatları

Bahçe çiti çim yapılması oldukça kolay olan bir işlemdir. Yaptırdığınız alanda da şık bir görünüm oluşturmanız mümkündür. İşlem ne kadar basit olursa olsun, uzman yardımı gerektirir.

Çim çitler, peyzaj için en sık tercih edilen ürünlerden biridir. Son dönemlerde de dekorasyon sağlama konusunda çitlere olan talebin hızlı bir şekilde arttığını söyleyebiliriz. Çim çit yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, ilk yapılması gereken şey, zemin hazırlığıdır.

Hem toprak zeminlere hem de beton zeminlere monte edilmesi mümkündür. Bu sebeple hangi zemini tercih ettiyseniz, onu hazır bir hale getirmelisiniz. Beton bir zemin tercihi yaptıysanız delik açarak sürece başlayabilirsiniz. Toprak bir zemin tercih ettiyseniz, toprağa direkleri yerleştirme kısmı için delikler açmanız gerekecektir.

Sonraki aşamada direkleri yerleştirebilirsiniz. Beton bir zeminde, direkleri yerleştirmek daha zor olacağı için uygun olan ekipmanlar kullanılmalıdır. Toprak zeminlerde ise direkleri yerleştirdikten sonra daha sağlam olmaları için beton ile destekleme yapmanız gerekmektedir.

Çim çitler rulolar halinde satılmaktadır. Montaj kısmında son olarak suni çimle kaplama yapabilirsiniz. Her aşamaya dikkat ettiğinizde, ortaya sorunsuz bir süreç çıkacaktır. Uzun yıllar boyunca da kullanım imkanınız olacaktır.

Ankara Bahçe Çiti Çim

Ankara çim çit Ankara çim çit

Ankara bahçe çiti çim yaptırdığınız alana çok fazla avantaj sağlamaktadır. Bu avantajları göz önünde bulundurduğunuz zaman, keşke daha önceden çim çit yaptırsaydım diye düşüneceksiniz.

 • Herhangi bir malzeme kullanılacağı zaman ilk sorulan sorulardan biri, çevreci bir ürün olup olmadığıdır. Çim çitler, çevre dostu olan, geriye dönüştürülebilen, harika yapıdaki ürünlerdir.
 • Kullandığınız zaman sulama yapmanıza gerek yoktur.
 • Yaptırdıktan sonra bakım yapmanıza gerek yoktur. Bu da size zamandan tasarruf sağlamaktadır.
 • UV korumalı bir yapısı vardır ve bunun yanında hava durumundan da etkilenmemektedir.
 • Üretim aşamasında kullanılan kaliteli malzemeler sebebiyle zamanla paslanmaz ve oksitlenmezler.

Bunlar ve daha pek çok özellik, sizlere her an avantaj sağlayacaktır. Firmamızla iletişime geçerek bir an önce çim çit yaptırabilirsiniz.

More from the blog

Ostim Çim Çit

Ostim Çim Çitleri: Estetik ve Fonksiyonelliğin Buluştuğu Nokta Günümüzde peyzaj düzenlemeleri, bahçe tasarımları ve çevre estetiği giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Bu bağlamda, çim çitler...

Ankara Çim Çit Montajı Yapan Firmaların Başında www.ankaracimcit.net Geliyor

Ankara'da Çim Çit Montajı Yapan Firmaların Başında www.ankaracimcit.net Geliyor Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en büyük ikinci şehri olarak, büyük bir nüfusa ve yoğun bir şehir...

Çim Çitler

Çim Çitler Çim çitler, bahçeler, parklar ve peyzaj alanları gibi açık hava alanlarının çevrelemesi için popüler bir seçenektir. Doğal çimlerin yanı sıra, yapay çimler de...

Çit Bitkileri ve Çim Çitler: Farklı Bahçe Seçenekleri

  Çit Bitkileri ve Çim Çitler: Farklı Bahçe Seçenekleri Bahçenizi çevrelemek için birçok seçenek vardır, ancak en yaygın olanları çit bitkileri ve çim çitlerdir. Her ikisi...
Open chat
1
Ankara çim çit'e hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?